Lainehtiva vesi

Navigaatiovalikko

Vammaisneuvoston yhteystiedot

Vammaisneuvosto

Turunen Virpi Puheenjohtaja Lieksan Kehitysvammaisten tuki ry vrpturunen@gmail.com

Varajäsen: Mikkonen Pirjo

Korpinen Markku Varapuheenjohtaja Lieksan seudun invalidit ry. markku.korpinen2@gmail.com

Varajäsen: Vartiainen Vuokko

Muikku Kirsi Vaikeavammaiset kirsi.muikku@luukku.com
Pulkkinen Aila Lieksan Kuuloyhdistys ry aila.pulkkinen@pp1.inet.fi

Varajäsen: Timonen Raimo, raimotimonen55@gmail.com

Heikkinen Marja-Liisa Lieksan Hengitysyhdistys ry

Varajäsen: Kaverinen Maija maija.kaverinen@luottamus.lieksa.fi

Eskelinen Pertti Lieksan Sotainvalidit ry

Varajäsen: Nevalainen Hannu, hannu.nevalainen@hotmail.com

Piironen Raija P-K:n Syöpäyhdistys ry piironen.raija1@gmail.com
Ahvenainen Helvi

Ikäystävällisyyden edistämisen vastuuhenkilö / Lieksan kaupungin edustaja:

Ikäystävällisyyden edistämisen vastuuhenkilö / Lieksan kaupungin edustaja:

Juha Ryynänen, juha.ryynanen@lieksa.fi

 

Vammaisneuvoston pöytäkirjat 2020

Vammaisneuvoston pöytäkirjat 2018

Vammaisneuvoston sihteeri

Vammaisneuvoston sihteeri

Immonen Tiina Pielisentie 3, 81700 Lieksa p. +358 40 1044 731 tiina.immonen@lieksa.fi