Lieksa Areena

Navigaatiovalikko

Lieksa Areena

Lieksa Areenan vuorolista

 

Jäävuorot

 

Yleisövuoroja on sekä mailattomia että mailallisia. Yleisövuorot ovat kaikille avoimia ja maksuttomia! Kypärän käyttöä suositellaan.

Jääurheiluseurat tiedottavat omilla kotisivuillaan tarkemmat tiedot ryhmien harjoituksista ja niiden muutoksista.

Jääkausi 2021-2022

 

Jäävuorot 2021-2022 vko 46  (15-21.11.2021)

 

vp Vuoro alkaa Vuoro päättyy Laji Ryhmän nimi pukuh.
ma 14.00 15.15 Kaukalopallo KKK-Kaukalopallo 4
ma 16.30 17.30 Jääkiekko Hurtat U9/U10 2 ja 3
ma 17.45 18.30 Taitoluistelu LieTa K 5
ma 18.30 19.15 Taitoluistelu LieTa H1/H2 5
ma 19.30 20.45 Jääkiekko Nitro-Hurtat 4
           
ti 15.30 16.30 Jääkiekko Hurtat U11 2
ti 16.45 17.30 Taitoluistelu LieTa K 5
ti 17.30 18.15 Taitoluistelu Luistelukoulu 4
ti 18.30 19.45 Jääkiekko Hurtat U13 3
ti 20.00 21.00 jääkiekko Kiekkoveteraanit 4
           
ke 15.00 16.00 Yleisövuoro Mailaton yleisöluistelu 5
ke 16.15 17.15 Jääkiekko Hurtat U11 2
ke 17.30 18.30 Jääkiekko Hurtat Luistelu- ja Kiekkokoulu 3
ke 18.45 19.45 Jääkiekko Hurtat U13 4
ke 20.00 21.00 Jääkiekko Hurtat Edustus 1
           
to 14.00 15.15 Jääkiekko KKK-Jääkiekko 4
to 15.30 16.30 Yleisövuoro Mailavuoro 5
to 16.45 18.00 Jääkiekko Hurtat U13 2
to 18.15 19.15 Jääkiekko Hurtat U9/U10 3 ja 4
to 19.30 21.00 Taitoluistelu LieTa K 5
to 21.15 22.15 Jääkiekko Nitro-Hurtat  4
           
pe 13.30 14.45 Kaukalopallo KKK-Kaukalopallo 4
pe 15.00 16.00 Taitoluistelu LieTa K 5
pe 16.00 17.00 Taitoluistelu H1/H2 5
pe 17.15 18.15 Jääkiekko Hurtat U11 4
pe 18.30 19.30 Jääkiekko Hurtat edustus 1
           
la 10.30 11.20 Jääkiekko U9 Hurtat punainen- Jokipojat musta 2 ja 3
la 10.30 11.20 Jääkiekko U9 Hurtat valkoinen- Jokipojat pun. 2 ja 3
la 11.40 12.30 Jääkiekko U9 Hurtat  Punainen-Jokipojat Pun. 2 ja 3
la 11.40 12.30 Jääkiekko U9 Hurtat Valkoinen -Jokipojat Musta 2 ja 3
la 13.00 13.50 Jääkiekko U11 Hurtat Valk.- IPK Yellow 5 ja 4
la 14.10 15.00 Jääkiekko U11 Hurtat Pun.- IPK Black 5 ja 4
la 15.20 16.10 Jääkiekko U11 Hurtat Valk. - IPK Black 5 ja 4
la 16.30 17.20 Jääkiekko U11 Hurtat pun. - IPK Yellow 5 ja 4
la 17.45 18.45 Jääkiekko Kiekkoveteraanit 3
           
su 11.00 12.00 Jääkiekko Hurtat Luistelu-ja Kiekkokoulu  2
su 12.15 13.15 Jääkiekko Hurtat U 11 3
su 14.00 14.50 jääkiekko U10 Hurtat Valk- Kalpa Yellow 2 ja 4
su 14.00 14.,50 Jääkiekko U10 Hurtat pun- Kalpa Black 2 ja 4
su 15.10 16.00 Jääkiekko U10 Hurtat valk.- Kalpa Black 2 ja 4
su 15.10 16.00 Jääkiekko U10 Hurtat Pun. - Kalpa Yellow 2 ja 4
su 16.45 17.45 Jääkiekko Lady-hockey 3
su 18.00 19.00 Kaukalopallo Into Kaukalopallo 4
su 19.15 20.15 Taitoluistelu LieTa H3 5
           

 

Jäävuorot  vko 47  (22.11-28.11.2021)

 

vp Vuoro alkaa Vuoro päättyy Laji Ryhmän nimi pukuh.
ma 14.00 15.15 Kaukalopallo KKK-Kaukalopallo 4
ma 16.30 17.30 Jääkiekko Hurtat U9/U10 2 ja 3
ma 17.45 18.30 Taitoluistelu LieTa K 5
ma 18.30 19.15 Taitoluistelu LieTa H1/H2 5
ma 19.30 20.45 Jääkiekko Nitro-Hurtat 4
           
ti 15.30 16.30 Jääkiekko Hurtat U11 2
ti 16.45 17.30 Taitoluistelu LieTa K 5
ti 17.30 18.15 Taitoluistelu Luistelukoulu 4
ti 18.30 19.45 Jääkiekko Hurtat U13 3
ti 20.00 21.00 jääkiekko Kiekkoveteraanit 4
           
ke 15.00 16.00 Yleisövuoro Mailaton yleisöluistelu 5
ke 16.15 17.15 Jääkiekko Hurtat U11 2
ke 17.30 18.30 Jääkiekko Hurtat Luistelu- ja Kiekkokoulu 3
ke 18.45 19.45 Jääkiekko Hurtat U13 4
ke 20.00 21.00 Jääkiekko Hurtat Edustus 1
           
to 14.00 15.15 Jääkiekko KKK-Jääkiekko 4
to 15.30 16.30 Yleisövuoro Mailavuoro 5
to 16.45 18.00 Jääkiekko Hurtat U13 2
to 18.15 19.15 Jääkiekko Hurtat U9/U10 3 ja 4
to 19.30 21.00 Taitoluistelu LieTa K 5
to 21.15 22.15 Jääkiekko Nitro-Hurtat  4
           
pe 13.30 14.45 Kaukalopallo KKK-Kaukalopallo 4
pe 15.00 16.00 Taitoluistelu LieTa K 5
pe 16.00 17.00 Taitoluistelu H1/H2 5
pe 17.15 18.15 Jääkiekko Hurtat U11 4
pe 18.30 19.30 Jääkiekko Hurtat edustus 1
           
la 10.00 10.50 Jääkiekko U9 Hurtat punainen- Jokipojat U8 2 ja 3
la 10.00 10.50 Jääkiekko U9 Hurtat valkoinen- Jokipojat  U8 2 ja 3
la 11.10 12.00 Jääkiekko U9 Hurtat punainen- Jokipojat U8 2 ja 3
la 11.10 12.00 Jääkiekko U9 Hurtat valkoinen- Jokipojat  U8 2 ja 3
la 13.00 15.00 Jääkiekko U13AAA Hurtat - Warkis/Pips U13AAA 4 ja 5
la 15.20 15.40 Jääkiekko Alkuveryttely 1 ja 3
la 16.00 18.10 Jääkiekko 3 DIV. Hurtat - RU  Rantasalmi 1 ja 3
la 18.30 19.30 Jääkiekko Kiekkoveteraanit 4
           
su 11.00 12.00 Jääkiekko Hurtat Luistelu-ja Kiekkokoulu  2
su 12.15 13.15 Jääkiekko Hurtat U 11 3
su 14.00 16.10 jääkiekko U13AAA Hurtat - Ketterä U13AAA 2 ja 4
su 16.45 17.45 Jääkiekko Lady-hockey 3
su 18.00 19.00 Kaukalopallo Into Kaukalopallo 4
su 19.15 20.15 Taitoluistelu LieTa H3 5
           

 

Jäävuorot vko 48 (29.11. - 5.12.2021)

vp Vuoro alkaa Vuoro päättyy Laji Ryhmän nimi pukuh.
ma 14.00 15.15 Kaukalopallo KKK-Kaukalopallo 4
ma 16.30 17.30 Jääkiekko Hurtat U9/U10 2 ja 3
ma 17.45 18.30 Taitoluistelu LieTa K 5
ma 18.30 19.15 Taitoluistelu LieTa H1/H2 5
ma 19.30 20.45 Jääkiekko Nitro-Hurtat 4
           
ti 15.30 16.30 Jääkiekko Hurtat U11 2
ti 16.45 17.30 Taitoluistelu LieTa K 5
ti 17.30 18.15 Taitoluistelu Luistelukoulu 4
ti 18.30 19.45 Jääkiekko Hurtat U13 3
ti 20.00 21.00 jääkiekko Kiekkoveteraanit 4
           
ke 15.00 16.00 Yleisövuoro Mailaton yleisöluistelu 5
ke 16.15 17.15 Jääkiekko Hurtat U11 2
ke 17.30 18.30 Jääkiekko Hurtat Luistelu- ja Kiekkokoulu 3
ke 18.45 19.45 Jääkiekko Hurtat U13 4
ke 20.00 21.00 Jääkiekko Hurtat Edustus 1
           
to 14.00 15.15 Jääkiekko KKK-Jääkiekko 4
to 15.30 16.30 Yleisövuoro Mailavuoro 5
to 16.45 18.00 Jääkiekko Hurtat U13 2
to 18.15 19.15 Jääkiekko Hurtat U9/U10 3 ja 4
to 19.30 21.00 Taitoluistelu LieTa K 5
to 21.15 22.15 Jääkiekko Nitro-Hurtat  4
           
pe 13.30 14.45 Kaukalopallo KKK-Kaukalopallo 4
pe 15.00 16.00 Taitoluistelu LieTa K 5
pe 16.00 17.00 Taitoluistelu H1/H2 5
pe 17.15 18.15 Jääkiekko Hurtat U11 4
pe 18.30 19.30 Jääkiekko Hurtat edustus 1
           
la 10.30 11.30 Yleisövuoro Mailaton yleisöluistelu 5
la 11.45 12.45 Jääkiekko Hurtat U9/U10 2
la 13.00 14.30 Yleisövuoro Mailaton yleisöluistelu 5
la 15.00 17.00 Jääkiekko Kiekkoveteraanit- Kontiolahti 4 ja 3
la 17.15 19.30 Yleisövuoro Mailavuoro 5
           
su 11.00 12.00 Jääkiekko Hurtat Luistelu-ja Kiekkokoulu  2
su 12.15 13.15 Jääkiekko Hurtat U 11 3
su 16.45 17.45 Jääkiekko Lady-hockey 3
su 18.00 19.00 Kaukalopallo Into Kaukalopallo 4
su 19.15 20.15 Taitoluistelu LieTa H3 5

 

Huom. Muutokset mahdollisia.

 

Yhteystiedot Lieksa Areenalle:

Liikuntapaikkojen hoitajat p.040 1044 775 tai jaa.halli@lieksa.fi

 

 

PTV-sisältö

Jääurheilu

Jääurheilua voi Lieksassa harrastaa Lieksa Areenassa joko maksullisilla vakiovuoroilla tai maksuttomilla yleisövuoroilla. Ulkokaukaloiden käyttö on maksutonta, eikä sinne voi varata vakiovuoroja.

Maksullisuuden tiedot


Kaikille avoimet yleisövuorot ovat maksuttomia. Vakiovuoroista hinnaston mukainen maksu.

Kenelle ja millä ehdoin

Lieksa Areenan vakiovuorot ovat maksullisia ja vuorot myöntää liikuntasihteeri. Vuoroja voi tiedustella kaupungin asiakaspalvelupisteestä.

Palvelupaikat

Palvelun toteuttaa
  • Lieksan kaupunki

Vastuuorganisaatio: Lieksan kaupunki