Kokouskuva

Navigaatiovalikko

Kaupunginvaltuusto

Lieksan kaupunginvaltuusto

 

Kaupunginvaltuusto on kaupungin ylin päättävä toimielin. Kaupunginvaltuustoon valitaan kunnallisvaaleilla joka neljäs vuosi 35 varsinaista valtuutettua ja varavaltuutettuja laissä säädetty määrä.

Lieksan kaupunginvaltuusto kokoontuu pääsääntöisesti joka kuukauden viimeinen maanantai klo 18.00 Lieksan kulttuurikeskuksen Brahe -salissa, Pielisentie 9-11, 81700 Lieksa.

Pöytäkirjat pidetään yleisesti nähtävänä kaupungin verkkosivuilla.

Valtuuston kokoukset videoidaan. Kokoukset ovat kuntalaisten katsottavissa suoratoistona sekä myös myöhemmin katsottavissa videoina (Youtube linkki).

Valtuutetuilla on käytössään Lieksan kaupungin sähköposti muotoa: etunimi.sukunimi@lieksa.fi

Rekisteriseloste (Henkilötietolaki 10 §)

Valtuuston videoidut kokoukset

Kaupunginvaltuuston puheenjohtaja

Kaupunginvaltuuston puheenjohtajat

Kärkkäinen Eero Kaupunginvaltuuston puheenjohtaja Nurmeksentie 154, 81810 Jamali p. +358 40 4823 189 eero.karkkainen@lieksa.fi

SDP

Riikonen Maija Kaupunginvaltuuston I varapuheenjohtaja Kantelelahdentie 17 A, 81810 Jamali p. +358 50 4372 822 maija.riikonen@lieksa.fi

Kesk.

Ponkilainen Matti Kaupunginvaltuuston II varapuheenjohtaja Jerontie 57, 83960 Koli p. +358 40 5946 243 matti.ponkilainen@lieksa.fi

Kesk.

Jäsenet, SDP

Jäsenet, SDP

Jalovaara Raili Purolantie 10, 81720 Lieksa p. +358 40 7298 902 raili.jalovaara@siunsote.fi

SDP

Kangas Sari Soratie 3, 81700 Lieksa p. +358 40 7176 346 sari.kangas@siunsote.fi

SDP

Karonen Pasi Rantalantie 5 B 21, 81720 Lieksa p. +358 40 1044 112 pasi.karonen@lieksa.fi

SDP

Karppinen Jouni Korholantie 13, 81720 Lieksa p. +358 40 7508 790 jouni.karppinen@lieksa.fi

SDP

Kaverinen Maija Jokitie 20, 81720 Lieksa p. +358 50 0773 717 maija.kaverinen@lieksa.fi

SDP

Kiiskinen Seppo K. Repolankatu 9, 81700 Lieksa seppo.k.kiiskinen@lieksa.fi

SDP

Kärkkäinen Tarja Meriläntie 9, 81700 Lieksa p. +358 40 5345 725 tarja.karkkainen@siunsote.fi

SDP

Mustonen Eero Kaatrankatu 9, 81750 Pankakoski p. +358 40 5158 736 eero.mustonen@lieksa.fi

SDP

Uurinmäki Anneli anneli.uurinmaki@lieksa.fi

SDP

Tossavainen Seppo Pokrontie 3 D 20, 81720 Lieksa p. +358 40 0407 989 seppo.tossavainen@lieksa.fi

SDP

Turunen Pertti Kirkkomutka 26, 81750 Pankakoski p. +358 40 7508 786 pertti.turunen@lieksa.fi

SDP

Törnqvist Solja Kaivokuja 3, 81750 Pankakoski solja.tornqvist@edu.lieksa.fi

SDP

Jäsenet, Kesk

Jäsenet, Kesk

Heikura Kari Martinkoski 28, 81860 Viekijärvi p. +358 40 0275 310 kari.heikura@lieksa.fi

Kesk.

Karhinen Mirja Kylänlahdentie 38, 81810 Jamali p. +358 40 7060 559 mirja.karhinen@lieksa.fi

Kesk.

Kiiskinen Tero Pitkävaara 1, 81700 Lieksa p. +358 50 4668 944 tero.kiiskinen@lieksa.fi

Kesk.

Kuivalainen Ville Vuonisjärventie 2, 81560 Vuonisjärvi p. +358 50 3366 740 ville.kuivalainen@lieksa.fi

Kesk.

Kärkkäinen Osmo Hilmantie 5, 81820 Kylänlahti p. +358 40 0352 331 osmo.karkkainen@lieksa.fi

Kesk.

Lehtinen Pirkko Lamminkyläntie 54, 81720 Lieksa p. +358 40 7184 708 pirkko.lehtinen@lieksa.fi

Kesk.

Muikku Mika Jokelantie 3, 81860 Viekijärvi p. +358 50 0207 442 mika.muikku@lieksa.fi

Kesk.

Oravalahti-Pehkonen Lea Voimatie 2, 81700 Lieksa p. +358 40 7479 427 lea.oravalahti-pehkonen@edu.lieksa.fi

Kesk.

Sottinen Herkko Tervakankaantie 15, 81700 Lieksa p. +358 40 0539 197 herkko.sottinen@lieksa.fi

Kesk.

Väänänen Timo Hiekkala 4, 81720 Lieksa p. +358 40 0675 191 timo.vaananen@lieksa.fi

Kesk.

Jäsenet, PS

Jäsenet, PS

Keronen Niko Koski-Jaakonkatu 53, 81700 Lieksa p. +358 40 5864 562 niko.keronen@lieksa.fi

PS, sit.

Laatikainen Martti Kipruntie 29, 81820 Kylänlahti p. +358 40 7055 251 martti.laatikainen@lieksa.fi

PS

Räty Esa Iitantie 4, 81700 Lieksa p. +358 40 0175 804 esa.raty@lieksa.fi

PS

Saastamoinen Esko Rajalantie 7, 81590 Vuonislahti p. +358 40 5587 997 esko.saastamoinen@lieksa.fi

PS

Jäsenet, Kok

Jäsenet, Kok

Kokkonen Leena Suopursuntie 22, 81700 Lieksa p. +358 40 0817 870 leena.kokkonen@lieksa.fi

Kok.

Kortelainen Reijo Kaitasuontie 2, 81700 Lieksa p. +358 50 5201 157 reijo.kortelainen@lieksa.fi

Kok.

Lehikoinen Taisto Koliseva 7 D, 81810 Jamali p. +358 45 8908 881 taisto.lehikoinen@lieksa.fi

Kok.

Jäsenet, Vas

Jäsen, Vas

Reittu Veikko Siikasuontie 24, 81720 Lieksa p. +358 40 7281 233 veikko.reittu@lieksa.fi

Vas.

Jäsen, Krist.

Jäsen, Krist.

Kokkonen Henriikka Lamminkyläntie 42, 81700 Lieksa p. +358 40 7189 147 henriikka.kokkonen@lieksa.fi

Krist.

Sit.

Sit.

Muhonen Paavo Ojalantie 11, 81750 Pankakoski p. +358 40 5795 078 paavo.muhonen@lieksa.fi

Varavaltuutetut, SDP

Varavaltuutetut, SDP

2. Komulainen Matti
3. Ikonen Maija
4. Mikkonen Aarne
5. Liiten Mervi
6. Härkönen Eero
7. Kotilainen Jorma
8. Määttä Jani
9. Ylönen Pekka
10. Holma-Mölkänen Maarit
12. Tolvanen Eeva-Liisa

Varavaltuutetut, Kesk.

Varavaltuutetut, Kesk.

1. Pöppönen Jukka
2. Kärkkäinen Mika
3. Heikura Martti
4. Eronen Seppo
5. Harjunen Sanna
6. Väätäinen Aija
7. Laatikainen Marko
8. Pöyhönen Tanja
9. Räsänen Heikki
10. Saarelainen Seija
11. Harjunen Sari
12. Turunen Jari

Varavaltuutetut, PS

Varavaltuutetut, PS

1. Tolonen Mervi
2. Nygren Sari
3. Piironen Satu
4. Laamanen Hannu
5. Hassinen Marko

Varavaltuutetut, Kok.

Varavaltuutetut, Kok.

1. Kaiholehto Heikki-Tapio
2. Hokkanen Matti
3. Ilmakangas Marjaleena

Varavaltuutetut, Vas

Varavaltuutetut, Vas

1. Keronen Anne
2. Sarisalmi Joona

Varavaltuutetut, Krist.

Varavaltuutetut, Krist.

1. Kortelainen Juhani
2. Korhonen Pia