Kokous

Navigaatiovalikko

Kaupunginhallitus

Lieksan kaupunginhallitus


Lieksan kaupunginhallituksen kokoukset pidetään pääsääntöisesti kunkin kuukauden 1. ja 3. maanantai klo 15.30. Kokoukset pidetään kaupungintalolla kokoushuone Pielisessä, Pielisentie 3 tai tarvittaessa etä- tai hybridikokouksina. Kokouksessa esittelijänä toimii kaupunginjohtaja ja sihteerinä hallintojohtaja.

Kaupunginhallituksen kokouspäivät syyskaudella 2021:
- 6.9.2021
- 20.9.2021
- 4.10.2021
- 18.10.2021
- 1.11.2021
- 15.11.2021
- 13.12.2021


Pöytäkirjat pidetään yleisesti nähtävänä kaupungin verkkosivuilla.

Kaupunginhallituksen jäsenillä on käytössään Lieksan kaupungin sähköpostiosoite muotoa: etunimi.sukunimi@luottamus.lieksa.fi

 

Kaupunginhallituksen puheenjohtajat

Kaupunginhallituksen puheenjohtajat

Väänänen Timo, Kesk. Kaupunginhallituksen puheenjohtaja p. +358 40 0675 191 timo.vaananen@luottamus.lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Pöppönen Jukka

Turunen Pertti, SDP Kaupunginhallituksen I varapuheenjohtaja p. +358 40 7508 786 pertti.turunen@luottamus.lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Tossavainen Seppo

Saastamoinen Esko, PS Kaupunginhallituksen II varapuheenjohtaja Rajalantie 7, 81590 Vuonislahti p. +358 40 5587 997 esko.saastamoinen@luottamus.lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Räty Esa

Jäsenet

Jäsenet

Karhinen Mirja, Kesk. p. +358 40 7060 559 mirja.karhinen@luottamus.lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Lihavainen Hannele

Kortelainen Reijo, Kok. Kaitasuontie 2, 81700 Lieksa p. +358 50 5201 157 reijo.kortelainen@luottamus.lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Kokkonen Leena

Kärkkäinen Tarja, SDP p. +358 40 5345 725 tarja.karkkainen@luottamus.lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Tikka Soile (Vihr.)

Ponkilainen Matti, Kesk. Jerontie 57, 82960 Koli +358 40 5946 243 matti.ponkilainen@luottamus.lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Tero Kiiskinen

Riikonen Maija, Kesk. maija.riikonen@luottamus.lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Crista Pehkonen

Törnqvist Solja, SDP Kaivokuja 3, 81750 Pankakoski solja.tornqvist@luottamus.lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Kaverinen Maija