Hyvinvointilautakunta pääkuva

Navigaatiovalikko

Hyvinvointilautakunta

Hyvinvointilautakunta

 

Hyvinvointilautakunnassa on yhdeksän jäsentä. Valtuusto valitsee lautakunnan jäsenistä puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan. Jokasella jäsenellä on henkilökohtainen varajäsen.

Hyvinvointilautakunnan kokouksissa esittelijänä toimii hyvinvointijohtaja. Kaupunginhallituksen edustajana kokouksissa toimii Reijo Kortelainen.

 

Hyvinvointilautakunnan yhteystiedot

Hyvinvointilautakunta

Keronen Niko Puheenjohtaja Koski-Jaakonkatu 53, 81700 Lieksa p. +358 40 5864 562 niko.keronen@lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Piironen Satu

Oinonen-Vänskä Sari Varapuheenjohtaja Paulintie 5, 81750 Pankakoski sari.oinonen@lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Reittu Veikko

Jalovaara Raili Purolantie 10, 81720 Lieksa p. +358 40 7298 902 raili.jalovaara@siunsote.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Kärkkäinen Tarja

Kaiholehto Heikki Pielisentie 41 as. 3, 81700 Lieksa p. +358 44 0224 538 heikki.kaiholehto@lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Hokkanen Matti

Kangas Sari Soratie 3, 81700 Lieksa p. +358 40 7176 346 sari.kangas@siunsote.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Härkönen Eero

Karppinen Jouni Korholantie 13, 81720 Lieksa p. +358 40 7508 790 jouni.karppinen@lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Tossavainen Seppo

Kiiskinen Tero Pitkävaara 1, 81700 Lieksa p. +358 50 4668 944 tero.kiiskinen@lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Kokkonen Henriikka

Lehtinen Pirkko Lamminkyläntie 54, 81720 Lieksa p. +358 40 7184 708 pirkko.lehtinen@lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Kurkinen Satu-Lilja

Sottinen Herkko Tervakankaantie 15, 81700 Lieksa p. +358 40 0539 197 herkko.sottinen@pkpelastuslaitos.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Korpinen Markku

Vaikuttamistoimielin

Vaikuttamistoimielinten edustajat joilla on puhe- ja läsnäolo-oikeus hyvinvointilautakunnan kokouksissa

 

Turunen Virpi, vammaisneuvoston edustaja

Hirvonen Maire, vanhusneuvoston edustaja

Ahtiala Henny, nuorisovaltuuston edustaja