Kokous

Navigaatiovalikko

Kaupunginhallitus

Lieksan kaupunginhallitus


Lieksan kaupunginhallituksen kokous pidetään pääsääntöisesti kunkin kuukauden 1. ja 3. maanantai klo 15.30 kaupungintalolla, Pielisentie 3, 81700 Lieksa. Kokouksessa esittelijänä toimii kaupunginjohtaja ja sihteerinä hallintojohtaja.

Kaupunginhallituksen toimikausi on kaksi vuotta.
Pöytäkirjat pidetään yleisesti nähtävänä kaupungin verkkosivuilla.

Kaupunginhallituksen jäsenillä on käytössään Lieksan kaupungin sähköpostiosoite muotoa: etunimi.sukunimi@lieksa.fi.

Rekisteriseloste (Henkilötietolaki 10 §)

 

Kaupunginhallituksen puheenjohtajat

Kaupunginhallituksen puheenjohtajat

Oravalahti-Pehkonen Lea, Kesk. Kaupunginhallituksen puheenjohtaja Voimatie 2, 81700 Lieksa p. +358 40 7479 427 lea.oravalahti-pehkonen@edu.lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Lehtinen Pirkko

Turunen Pertti, SDP Kaupunginhallituksen I varapuheenjohtaja Kirkkomutka 26, 81750 Pankakoski p. +358 40 7508 786 pertti.turunen@lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Kiiskinen Seppo K

Saastamoinen Esko, PS Kaupunginhallituksen II varapuheenjohtaja Rajalantie 7, 81590 Vuonislahti p. +358 40 5587 997 esko.saastamoinen@lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Räty Esa

Jäsenet

Jäsenet

Karhinen Mirja, Kesk. Kylänlahdentie 38, 81810 Jamali p. +358 40 7060 559 mirja.karhinen@lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Harjunen Sanna

Kortelainen Reijo, Kok. Kaitasuontie 2, 81700 Lieksa p. +358 50 5201 157 reijo.kortelainen@lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Kokkonen Leena

Kärkkäinen Tarja, SDP Meriläntie 9, 81700 Lieksa p. +358 40 5345 725 tarja.karkkainen@lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Jalovaara Raili

Tossavainen Seppo, SDP Pokrontie 3 D 20, 81720 Lieksa p. +358 40 0407 989 seppo.tossavainen@lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Karppinen Jouni

Törnqvist Solja, SDP Kaivokuja 3, 81750 Pankakoski solja.tornqvist@edu.lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Kangas Sari

Väänänen Timo, Kesk. Hiekkala 4, 81720 Lieksa p. +358 40 0675 191 timo.vaananen@lieksa.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Pöppönen Jukka